klimatyzacja, klimatyzatory
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie NewsówPoniedziałek, Maj 21, 2018
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
klimatyzacja projektowanie
klimatyzacja absorcyjna
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: DougReers
Witamy
klimatyzacja Warszawa wentylacja Warszawa
spoiwo
Perlit nie ma nic wspólnego z keramzytem czy też keramzytonem jak nazwałeś. W zależności od obciążenia dobiera się mieszankę perlitu i masy wiążącej. Adam poleca gips i także już jestem za tym. Sposób przedstawiony przez to najcieplejszy podkład, o wytrzymałości najtwardszego styropianu, więc nie rozumiem o co tutaj obawy?"Podam wam współczynnik przewodzenia ciepła lambda dla styropianu w zaleźności od tego ile jest w nim wody (styropian fs15) w 1m3:
0 kg wody - 0,04
10 kg - 0,04
20 kg - 0,04
50 kg - 0,042
100 kg - 0,049
200 kg - 0,071
300 kg - 0,1
400 kg - 0,14
500 kg - 0,18
600 kg - 0,24
700 kg - 0,31
800 kg - 0,4
900 kg - 0,52
950 kg - 0,6

Typowa zawartość wilgoci technologicznej to 1 kg/m3"

#1
Czy zatem jeżeli nawet w porach styro jest zamknięta woda atmosferyczna, to czy aż tak znacząco wpływa na pogorszenie parametrów. W końcu ilość tej wody jest ograniczona. Podłoga odcięta od wilgoci gruntu to nie wiadro z wodą.

#2
Skoro w styro jest woda, to przecież kładzenie zimą nic nie da. I tak przyjdzie pora roku kiedy wylezie ona i zaatakuje znienacka. No chyba, że styro jest suchutki z fabryki (ale latem też może być) albo kładziemy go na biegunie z małą prężnością pary.
Perlit to nie keramzyt! To szkło wulkaniczne. Szkło robi się z piasku. Topi się ten piasek i jest szkło! Tutaj ten piasek jest PUSTY w środku!
Są zaprawy budowlane. Zwykle piasek, woda i SPOIWO. Spoiwa twardnieją poprzez hydratację. Hydratacja to przyłączenie cząsteczki wody. Perlit, ten pusty w środku piasek, nadaje się na zaprawy, jak KAŻDY piasek. Zaprawy ze spoiwem gipsowym twardnieją "w oczach". Zaprawy ze spoiwem cementowym twardnieją MOCNIEJ, ale po 28 dniach!Link MOŻNA dać warstwę pelitowego docieplenia DOWOLNEJ grubości. To piasek (no, to co-że pusty w środku?). Na pustyni bywa i 200m piasku a bywa i 400m piasku i da się po tym chodzić! Sami wsypujecie warstwami i ubijacie piasek w fundamenty!!! SPORO!

Tak czy siak. Jutro jadę w Pradolinę i wyrzucę położony dwa dni temu styro i folię i zobaczymy jak to wygląda. Chata nie była wietrzona przez ten czas. Bardzo jestem ciekawy czy te rozważania mają w moim przypadku jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistośc
Dodane przez Arkaszka dnia październik 21 2017 20:45:09
0 Komentarzy ˇ 38 Czytań Drukuj
powietrze
A jakiej granulacji? Kurcze jak m3 perlitu + wapno przełożyć na m2 posadzki o grubości 30cm?
U mnie na posadzkę ma być wylewany beton B25 bo posadzka będzie szlifowana i to już będzie koniec. Wykonawca mi od razu powiedział ze trzeba będzie rozbić dylatacje aby nie popękał. Czy one już wystarczą?
Aj sie człowiek myślenia oduczył.
Mamy 1m3 perlitu i do tego 1/10m3 wapna co daje prawie 4m2 posadzki o grubości 30cm.
Przy założeniu ze mam ok 300m2 posadzki potrzeba mi 75m3 perlitu granulacji 150 w cenie 220zł bez transportu ale także bez bonusu ja ilość czyli jakieś 16500zł.
Jeśli już kładziemy te płyty styropianowe to musimy to robić przy najmniejszej wilgotności powietrza. Styropian chłonie wilgoć z powietrza, jest zamknięta w tych bąbelkach, kiedy rzucimy to na chudziaka o temp. 10 stopni to nam coś wylezie, a jak zalejemy to betonem to zostanie tam na zawsze. Ta wilgoć będzie pośrednikiem w transporcie ciepła z płyty grzejnej w kierunku gruntu.
A miałem dać 30cm styropianu 2x eps 100 + 1eps 200 to wychodzi dokładne na to samo.
Bo eps 100 jest po 150zł/m3 a eps200 jest po 250zł/m3
Dodane przez Arkaszka dnia październik 21 2017 20:43:00
0 Komentarzy ˇ 42 Czytań Drukuj
warstwa
"Wilgoć będzie zatrzymywana na dolnej warstiwie perlitu i nie będzie nam kradła ciepła z pływającej płyty ogrzewania podłogowego. "
Podobnie, ale nieco inaczej.
TAM wcale nie będzie Link wilgoci!
Wanna nie pozwoli na kapilarne podciąganie.
A nawet jakby jaka dziura w niej gdzie była - to co to za podciaganie wody ... powietrzem?
Takiego zjawiska fizyka nie zna...
Czy w tych pomieszczeniach gdzie nie będzie podłogówki mogę dać grubiej niż 10cm termoizolacji i wtedy wylewka pod podłogi drewniane będzie cieńsza? Tak bym rozłożyła prace , najpierw tam gdzie ogrzewanie podłogowe, a potem reszta żeby sie pozimy zgodziły. Zawsze to chyba lepiej troche cieplejsza podłoga pod deskami? pojęcie wanny -ło co chodzi?
czy 25 cm perlitu odpowiada grubości 25 cm styropianu?

jesli chodzi o wilgotność no właśnie wróciłem z córą z plaży mam mokre gacie i jakos mi tak zimno w tyłek.
na to jak kalesony ubiorę to nie będzie m i cieplej.
ja postaram się nagrać roboty.
ponieważ styropianu miałem dawać 30cm rozumiem ze teraz należałoby dać taką samą warstwę perlitu. Zero problemu. U mnie ogrzanie podłogowe elektryczne czyli kable grzejne.

I teraz moje pytanie : jakie kolejne warstwy kładziemy na tym perlicie?

1) mocujemy zbrojenie, do niego kable grzejne, zalewamy posadzką i koniec?
2) jak się mylę to opieprzcie ale powiedzcie jak
kófa mać pomóżcie przy cokole ocieplenia na ścianie będzie okolo 25 cm -pozostaje mi tylko dać 20 cm xpsa żeby mały uskok wyszedł
Przy takim sposobie przepychanie rur postępowania, jaki opisałem, nie ma możliwości wykraplania się wody w tej warstwie, choćby ta ziemia pod wanną z papy miała nie 7 ale -7stC.
Ciekawe czy wiecie - czemu?
Problem podobny do źle wykonanego ocieplenia ścian płytami styropianowymi, gdzie się zdarza, że grzyb pod nimi rośnie!
Dodane przez Arkaszka dnia październik 21 2017 20:41:28
0 Komentarzy ˇ 35 Czytań Drukuj
kolejność
mam do Was pytanie... Od czego zacząć wykończenie wnętrz...
Okna> Instalacja elektryczna > hydrauliczna CO
My gdzieś między instalacją wod-kan a elektryką robiliśmy pozostałe instalacje (rury pod odkurzacz centralny, dgp, wentylację mech. etc)
Acha, jak kładziesz instalację alarmową nie rękami "swojego" elektryka, a np. firmą ochroniarską, to tę instalację imho już po elektryku, ale jeszcze przed tynkami
W sumie to oznacza, że już na tym etapie trzeba wiedzieć co gdzie stanie, gdzie będzie potrzebna lampa, a gdzie gniazdko, mieć projekt kuchni i łazienki - żeby potem nie płakać, że się zapomniało o rurce z wodą do kostkarki w lodowce
Czy może najpierw CO i hydraulika i dopiero elektryka tynki i okna??
Mój mąż jest bardzo zapracowany, ja mam chwilę czasu więc postanowiłam zapytać....Najpierw okna, potem najlepiej rozłożyć instalacje elektryczne i hydrauliczne, na koniec tynk.
Dodane przez Arkaszka dnia marzec 18 2017 20:01:26
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 105 Czytań Drukuj
parkowanie
Z doświadczeń Naszych rodzin - kilka rodzin i domów - samochód garażowany jest od 3 do 5 miesięcy. Na pewno ok 3 miesięcy zimy się garażuje aby nie skrobać szyb. Ci co mają jeszcze chęci stawiają samochód 2 miesiące letnie w wiacie/garażu aby stał w cieniu (a jak garaż zamykany jak u mnie to aby z otwartym oknem się wietrzyło).
Pozostałe 7-9 miesięcy z lenistwa parkuje się przed domem.

Jedynie w mojej rodzinie ja muszę cały rok parkować w garażu bo żona mi tak każe, ale tylko przez to, że garaż mam 7,5x8,5 metra z bramami na pilota jakoś mi to wychodzi. W wersji niskobudżetowej bez napędu bram i małym garażu pewnej by mnie żona z autem do garażu nie zmusiła. jednak to jest garażowanie pod przymusem. Sam bym auto garażował z 5 msc.
Mogę tylko potwierdzić j.w. Co więcej znaczna ilość projektów ma za wąskie garaże o czym przekonują się właściciele zaraz po pierwszej próbie wjechania i otwarcia drzwi. Wynika to z zastosowania minimalnych wymiarów tj. szerokości 2,3 m, z zachowaniem odległości między bokiem samochodu, a ścianą 0,5 m. Razem przepisowe 3.3m.
Przymus też jest z tego że garaż jest wolnostojący z boku domu i wjazd do niego jest przed domem w lesie i żona każe mi auto parkować w garażu bo jej widoki za oknem na las "zaśmiecam". Jakbym miał dom 5-6 m od granicy i garaż z boku to pewnie auto ciągle by przed garażem stało i widoków nie "zaśmiecało".
Dodane przez Arkaszka dnia marzec 18 2017 19:59:24
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 103 Czytań Drukuj
osprzęt
Chodzi o to ze jeden duzy garaż juz bedzie a z reguly jak widze u sasiadów (nie wiem jak jest u was w okresie od kwietnia do listopada moze dłuzej) to auta stoja na podjezdzie. Kasa jest drugorzędną sprawą ale faktem jest ze na wiate 4x6 tylko zgloszenia a na garaz juz pozwolenie na budowe czyli projekt, mapy kierownik itp. Pod wiatą latem trzymałbym kosiarkę, węże, myjkę itp osprzęt. Jak wiececj gosci miałoby sie zwoalic to mozna duzy stól dreniany z ławkami schować i tyle. Chodzi mi o praktycznośc takiego rozwiązania. Obserwuję przy domkach jednorodzinnych , gdzie garaż jest jednostanowiskowy, że samochód wprowadza się co najwyżej na noc. Cały dzień stoi na podjeździe. Bo to upierdliwe otwierać dwie bramy, jak trzeba szybko skoczyć po cukier do sklepu lub odwieźć dziecko do kolegi.
Wybudowac drugi wolnostojący garaż tylko po to zeby do niego auto parkować 3 miesice w roku czy to jest sens?
Dodane przez Arkaszka dnia marzec 18 2017 19:56:43
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 97 Czytań Drukuj
punkt widzenia
Mądrzejszy architekt się nie pali z odpowiedzią, więc podpowiem: jeśli potrzebuję, 60 m3 betonu, to jest to około 18 ton cementu, którego produkcja i transport "kosztuje" ok. 16 ton CO2. 10 MWh spalonego gazu to 2 tony, węgla 3 tony, 2 tony mniej więcej produkuje starszy samochód na każde przejechane 10 kkm. Szacunki oczywiście na kolanie, chcecie to doprecyzujcie. Nie chcę się wypowiadać o skali dekarbonatyzacji betonu, czyli (paradoksalnie) wchłaniania CO2 przez beton. Ważne, że występuje. Wniosek: weryfikujcie każdy "ekologiczny" bullshit.
do Co2 i niepotrzebnie boja pianę..
-Beton i technologie z nim związane ( pianki, chemiczne roztwory, folie, tynki, tapety, farby.. ) to śmieć na setki lat, jeśli nei więcej...
to domy szczelne ktore nie przepuszczają wilgoci. Dziś nie ma cementu bez litrów chemii na m3 ! wiem bo mam kontakt z technologami z betoniarni. Ta chemią nie wyparowuje !
-to fabryki ktore prócz co2 produkują masę śmieci i innych zanieczyszczen z komina ( co2 to taka zmyłka cywilizacji dla odwrócenia uwagi uzytkownika )
-Co2 jest wykorzystywane przez przeideologizowanych napaleńców ekologii którzy często związani są wyznaniowo z pewnymi nowymi ruchami parareligijnymi
badz nie związani z żadną religią..tymczasem np religia katolicka od setek lat precyzuje prosto w jaki sposob człowiek winien dbac o otoczenie.
-Jesli porównać że budowa domu A powoduje zużycie X energii a budowa domu B powoduje 1/10 X ( energii w szerszym rozumieniu, np na spalenie w fabryce by wyprodykowac cement, cokolwiek innego ).. i pomnożymy to przez ilość budowoanych co roku budynków to otrzymamy 10 krotnie mniejszą ilość 'czegoś' to właśnie ja nazywam postępem cywilizacyjnych a tego czegoś najwyraźniej nie chca rozumiec lobby 'pseudoekologiczne; produkujące np zielony cement... Czy to az tak skomplikowane by zrozumieć prosty schemat ?..Nie wazne jakim się samochodem jezdzi, samochód mozna zmienić, dom już trudniej..jedno i drugie jednak jest smieciem kiedy nikt nie uzytkuje..ątpie bysmy dożyli recyklingowych 'samochodów' mimo iz pojawiają się na rynku ekologiczne, prawdziwie naturalne elementy wnętrza samochodu, hehe
Zawodowiec projektant winien wiedzieć jak minimalizować zuzycie cementu, chemii, zawodowiec, ktory zajmuje sie budownictwem ekologicznym, lecz wsród budujących zawsze znajdzie się masa entuzjastów ktorzy mają 'swoją' skalę ważności i swoje jednostronne oceny. Wazne by bylo coś co ich łączy, a nie dzieli !
Ekologia promuje rzemiosło i wiedzę o materiale ktora przechodzi z ojca na syna w skali POWSZECHNEJ, a nie Link jako tajemnica zamykana w sejfach patentu korporacji..

Z innej beczki: najpierw stwierdziłem, że wolę wykładzinę PCV od drewna, dzisiaj poczytałem jakie to gówno z ekologicznego punktu widzenia, wpadłem do Komfortu, gdzie zobaczyłem próbki podłóg z linoleum. Drewnopodobne i markowe jest niestety drogie, cena wyjściowa 130 PLN, ale podłoga absolutnie pierwsza klasa, nawet klasa premium. Zaletami zarówno praktycznymi jak i ekologicznymi bije na głowę każdy parkiet, więc będę drążył temat. Natomiast, wracając, powinno być nagłaśniane dla debili spalających plastikowe śmieci w swoich śmieciuchach, że jeśli to PET, to jeszcze pół biedy, ale PCV w skrajnych przypadkach może zabić człowieka.
Dodane przez Arkaszka dnia grudzień 09 2016 18:09:36
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 138 Czytań Drukuj
budowa
Na stronie Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP), a więc starszego brata Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pompa Ciepła (PORT PC), udostępniony został kalkulator hałasu generowanego przez pompy ciepła typu powietrze/woda. Strona jest responsywna, a więc można ją otworzyć na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową. Zawarty na stronie kalkulator pozwala na wybór modelu pompy ciepła spośród 35 zrzeszonych w stowarzyszeniu firm.

Wynikiem wskazania modelu jest wyświetlenie informacji o:
1. mocy akustycznej zgodnie z wymogami ErP (a więc wartość identyczna z etykietą energetyczną)
2. mocy akustycznej maksymalnej
3. mocy akustycznej maksymalnej, podczas gdy aktywna jest funkcja nocnej redukcji Hałasu

Miło nam poinformować, że wszystkie pompy ciepła firmy Viessmann spełniają warunki stawiane nisko- i średniotemperaturowym pompom ciepła.

Na tej samej stronie internetowej, poniżej tabeli z wartościami mocy akustycznej dla wybranej pompy ciepła, zamieszono kalkulator do obliczania ciśnienia akustycznego dla różnych warunków zabudowy pompy ciepła. Obliczone ciśnienie akustyczne odnoszone jest następnie do maksymalnych, dopuszczalnych wartości na granicy działki. Wartości odnoszą się tutaj do przepisów niemieckich, jednak są one zbieżne z polskimi.
Dodane przez Arkaszka dnia wrzesień 06 2016 20:24:48
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 178 Czytań Drukuj
pompa
Dokładnie, o tym samym pomyślałem - to są właśnie gminne przetargi - zapotrzebowanie na ciepło 7 kW a oni i tak zamontują dwa razy większą..... Ktoś powinien się wziąć na te rozporządzenia - każdy obiekt powinien mieć inwentaryzację - tak jak to robią w PFU na fotowoltaikę. Odchodzi się powoli od masowo instalowanych instalacji o mocy 3 kW, tylko każdy obiekt ma indywidualnie budowa przyłącza kanalizacji projektowany system.....generalnie nie jest istotne gdzie stoi . Chociaż zazwyczaj pompy maja górna temperaturę pracy na poziomie +43 C.
W lecie może być problem jak stanie na słońcu .
zy umiejscowienie jednostki zewnętrznej na stronie słonecznej lub zacienionej ma jakieś znaczenie? W planach mam kotłownie od zacienionej strony, czy to nie obniży sprawności pompy? Pytam ponieważ w słońcu zawsze jest wyższa temperatura niż w cieniu, tylko nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie z uwagi na to, że słonce podgrzewa termometr a temperatura powietrza powinna być taka sama.
Co do tych temperatur - pompa ciepła powinna włączyć grzałkę, gdy jej praca jest nieuzasadniona ekonomicznie, to znaczy mniej efektywna Link niż grzanie grzałką. Dużo zależy właśnie od doboru pompy do obiektu no i od samej pompy.
Dodane przez Arkaszka dnia wrzesień 06 2016 20:22:04
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 170 Czytań Drukuj
skutki
Nie tyle wojna jest motorem postępu, co technologia wojenna. Wojna jest antymotorem czegokolwiek, gdyż zabija ludzi, którzy mogliby być np. wynalazcami, oraz infrastrukturę, niezbędną przecież do rozwoju. Fakt inwestowania dużej ilości środków w badania nic tu nie zmienia - można by te środki inwestować również w badania cywilne i zapewne doszłoby się do podobnych wyników. Zgodzam się z tym, że wojna jest czymś co powoduje rozwój technologiczny i również mi się wydaje, że gdyby nie wojna, to wiele z obecnych nam technologii nie zaznało by istnienia. Może słowo obecnych wyda się niewłaściwe, jednakże jak wiadomo to co mam dzisiaj jest w znacznym stopniu skutkiem postępu i ewolucji i wydaje mi się że w wielu przypadkach pierwszy kamień milowy na drodze tej ewolucji miał miejsce właśnie w tamtych czasach.
To co jednak w artykule trochę mnie uderzyło to panujący trend do tworzenia z persów antybohaterów, a wręcz Link pokój zagadek (przykładem jest choćby komercyjna produkcja "300 spartan"). Ci "potworni Persowie" wcale nie byli tacy potworni, gdyż jako prawdopodobnie pierwsi zagwarantowali kobietom prawa przybliżone mężczyznom, czyli coś co nie miało miejsca przez następne kilkanaście wieków.
Dodane przez Arkaszka dnia marzec 20 2016 16:32:51
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 221 Czytań Drukuj
energia
zgodnie z przedmiotowa definicja oraz macierza relacji AGH x NBP, od dostepnosci, jakosci, ceny... wolnosci z mocy i energii (elektrycznej) zalezy czy rozwinie sie kapitalizm czy komunizm, akcjonariat czy kolektyw? Inzynierowie dostarczaja techniki pracooszczednosci, ale zalezni w tym sa od mocy i energii. Czy promowana elektroniczna administracja zlikwiduje urzedy gminne na korzysc urzedow powiatowych, tym samym przesuniecia poborcy podatkowego z samorzadu gminnego na samorzad powiatowy? Po zmniejszeniu liczby urzednikow wystarczy wprowadzic ustawowa podwyzke plac w administracji. I po gminach. Zate m tylko moc i energia hydroelektronowa ratuje kapitalizm i gminy. Nie mniej i nie wiecej, prawda czy falsz?
Dodane przez Arkaszka dnia grudzień 07 2015 19:56:56
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 218 Czytań Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
63379 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Holocaust by Wlodi

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie