klimatyzacja, klimatyzatory
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Kategorie NewsówWtorek, Grudzień 11, 2018
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
klimatyzacja projektowanie
klimatyzacja absorcyjna
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: DougReers
kolektor
klimatyzator Samsung AQ09TTechnicznie takie przejście to pikuś (i tak nie zamrozisz płynącej w rurociągu wody; nawet jak położysz na nim spiral;, ale prawnie jak masz ten rurociąg naniesiony w ZUD , to musisz się od niego trzymać z daleka, w najlepszym przypadku zniszczą Tobie DZ, przy okazji remontu rurociągu i będą mieli do tego prawo !, a w tyskim, to mój kuzyn jest piwowarem. Aha w kolektorze spiralnym ważny jest kierunek przepływu ! z pompy do prostego , do pompy ze spirali ! No za 10000zł to już polskiej nie dostaniesz, poza tym to nasze są lepsze od tych markowych. Daj na priw plan tej działki (nawet foto w jpg), to pokombinujemy co zrobić :)
do ruxy: przygotuj etanol (96proof), i przyślij go do mnie, ja w zamian przyślę Tobie mieszankę na glikolu propylenowym + dodatki: inhibitor i antylepkościowy
Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 12 2013 22:53:23
0 Komentarzy ˇ 554 Czytań Drukuj
pompa
klimatyzator1W przypadku tego wątku to nie jest wielki problem. W przypadku pierwszej części wątku budowa małej elektrowni - gdzie jest prawie 450 stron to już nie tak łatwo. Tam sami piszący nie bardzo wiedzą gdzie dany problem był poruszany. Ja tamten wątek zacząłem czytać już od około 20-30stej jego strony. I powiem szczerze, że jak przyjdzie mi coś znaleźć - jeden konkretny post - to jest to katorga (dodatkowo beznadziejna wyszukiwarka elektrody nie ułatwia sprawy - dla tego u mnie jest wyszukiwarka oparta na google z zawężonym zakresem wyszukiwania tylko do odpowiednich stron). Sądzę że stroną płaską na wierzch. Takie ożebrowanie na stronie nasłonecznionej według mnie nie przyniesie korzyści. Jednocześnie gdy ożebrowanie będzie po drugiej stronie niepotrzebnie zwiększysz powierzchnię która będzie wychładzać płytę solara. Więc tak czy tak według mnie czeka cię usunięcie ożebrowania.
. Postaram się zamieścić plik exela, w którym możesz sobie policzyć powierzchnię wężownicy, w zależności od temperatur na wężownicy, ilości przepływającego czynnika przez wężownicę i temperatur wody w zasobniku.

Są to obliczenia uproszczone. Nie uwzględniłem dokładnie panujących warunków w wężownicy i bojlerze (np wpływy prędkości cieczy na zmianę współczynnika wnikania ciepła, czy zmiany gęstości czynnika ze zmianą temperatury). Przyjąłem takie pośrednie warunki, widać jakie rzędy wielkości powierzchni i długości nagrzewnicy są potrzebne do w miarę prawidłowego działania bojlera.
Dodane przez Arkaszka dnia luty 12 2013 20:54:11
0 Komentarzy ˇ 463 Czytań Drukuj
klimatyzacja pompa ciepła
wentylacjaRodzaj przemiany w lodówce nie jest dobrym przykładem. To urządzenie AGD które realizuje określoną funcję za określoną kasę (przy doskonałej izolacji jest w stanie schłodzić ok 1m3 powietrza) + oczywiście proporcjonalny rachunek za energię . Na przykładzie lodówki można tłumaczyć zasadę transportu ciepła z ośrodka o niższej temp do ośrodka o temp wyższej . Ale między obydwoma urządzeniami jest przepaść własnie t e c h n o l o g i c z n a. troche nie rozumiesz zasady dzialania-pompa czyli agregat tloczy nie wode czy plyny jakies tylko gaz o niskiej temp.parowania(freon i jego zamienniki),pod cisnieniem skrapla sie ten gaz(tu tworzy sie temperatura dodatnia,sprezanie nastepuje w chlodnicy,w lodowce to ta kratka z tylu lub w naszym przypadku radiator grzewczy) nastepnie rozpreza poprzez kryze i wlatuje do rurek chlodzacych(tu uzyskujemy temperatury ujemne,lodowka to wiadomo a u nas te rurki maja byc w ziemi by ona odebrala zimno i gaz mial wyzsza temp poczatkowa przy nastepnym sprezeniu i oddaniu tegoz ciepla w radiator),skad oszczednosci?z tad ze aby to dzialalo wystarczy zasilanie silnika pompy,a cieplo uzyskujemy troche z ziemi troche z zasad termdynamiki,ale jak powtarzam nie jest to takie calkiem proste
1.szczelnosc ukladu
2.odpowiednia roznica temperatur
3.odpowiednia ilosc gazu
4.wilgoc w gazie i jej wytracenie
itp itd
dobre dla majsterkowicza albo znawcy tematu,a efekt i tak moze byc ponizej oczekiwan
fabryczny klimatyzator-pobiera 860W-moc grzewcza 2100-moc chlodzenia 2300
Dodane przez Arkaszka dnia październik 13 2012 20:50:51
0 Komentarzy ˇ 516 Czytań Drukuj
klimatyzacja oddymianie
klimatyzacja 1Nie ma znaczenia jakie jest oddymianie. My projektanci musimy wykazać że na drogach ewakuacyjnych nie wystąpi zadymienie i temperatura uniemożliwiająca ewakuację. Kryteria to: widzialność w dymie >=10m i temp.=<60C. Chciałbym poznać metodę inną niż CFD która pozwala policzyć tę widzialność, to bym był dużą konkurecją dla wykonawców CFD. Zgodnie rozporządzeniem nt. zakresu i formy PB należy podać w nim parametry projektowe, kryteria i obliczenia, ale tylko niezbędne. Oddymianie i ewakuacja to poważna sprawa więc obliczenia powinny być, a robienie projektów wg. starej zasady 10ACH niczego jeszcze nie udowadania, bo jeszcze trzeba sprawdzić możliwość ewakuacji...Widziałem analizę CFD, gdzie pokazano oddymianie kanałowe z nawiewami nad posadzką i wiecie gdzie było największe zadymienie... w miejsach nawiewów, bo bym był zassysany z góry i rozdmuchiwany po całym garażu i bardzo bardzo wolna płynął do wyciągów. Zamim wyciągi go wyciągneły, nawiewy go coraz bardziej rozdmuchiwały...A od systemu strumieniowgo odchodzi się już w biegu. Bo utrudnia on ewakuację a dodatkowo jetfany w ogóle nie mogą się włączyć dopóki trwa ewakuacja, więc po co je projektować skoro nie wolną ich włączyć? polecam więc jednak rozsądek. Od wentylacji struminiowej sie nie odchodzi robi sie coraz powszechna zmieniłe siejednak cele jakiej się jesj stawia . Wentylacja strumieniowa w głównym stopniu przeznaczona jest do wspomagania działań ekip ratowniczych poprzez usuwanie cipła i dymu a przez to zapewnienie strefy wolnej od dymu w celu ułatwienia dostepu ekipom ratowniczym dostepu do miejsca pozarów (np 70% powieszchni wolnej od dymu).
Zapewnienie ochrony drogi ewakuacji z każdego punktu garazu wymagało by duzej ilości szachtów wywiewych i bardzo dużej ilości rewersyjnych wentylatorów co praktyczniwe w wielu garazach jest nie wykonalne. Dlatego tez w praktyce w przypadku zastosowania systemu wentylacji przepływowej , wymuszajacej przemieszczanie sie dymu w kierunku otworów (szachtów) wyciągowych system powinien uwzglednić odpowiednia
wentylacja zwłoke czasową , umozliwiajaca opuszczenie użytkownikom obiektu rejonu bezpośredni przyległego do źródła pozaru.
Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 23 2012 19:45:53
0 Komentarzy ˇ 472 Czytań Drukuj
klimatyzacja działanie
klimatyzatory działanieKlimatyzacja oprócz zastosowań koniecznych, takich jak przewóz leków czy artykułów spożywczych, jest montowana przede wszystkim dla większego komfortu jazdy.
Ale też w wielu przypadkach jest po prostu koniecznością, np w kabinach samochodów ciężarowych pokonujących długie trasy.

Każdy kierowca na pewno odczuł wiele razy wątpliwą "przyjemność" jazdy samochodem w upalne dni. Temperatura wewnątrz samochodu potrafi przekraczać 45°C, a otwarte szyby nie dość, że nic nie dają to jeszcze są przyczyną nadmiernego hałasu i wdzierania się spalin.
Także dmuchawa, wtłacza tylko gorące powietrze z zewnątrz wraz ze spalinami nie dając żadnego efektu.Klimatyzacja manualna - jest sterowana bezpośrednio przez użytkownika. Najczęściej na panelu deski rozdzielczej, tam gdzie są pokrętła do wentylacji i ogrzewania - zamontowane są dwa przyciski: AC - (AirCondition) - załączenie klimatyzacji i REC (Recycling) - czyli praca w obiegu zamkniętym. Regulacja temperatury i intensywności nawiewu odbywa się za pomocą tych samych pokręteł czy przełączników, które służą do regulacji nawiewu. Czyli szybkość pracy wentylatora to większy nawiew schłodzonego powietrza, a regulacja temperatury odbywa się poprzez mieszanie ciepłego powietrza (z nagrzewnicy) z zimnym powietrzem.
Klimatyzacja Climatronic - jest sterowana poprzez panel z programatorem elektronicznym. Programator ten pozwala na sterowanie rozdziałem powietrza (na przednią szybę, środek pojazdu i nogi pasażerów), regulację prędkości obrotowej dmuchawy, ustawienie wewnętrznego obiegu powietrza oraz na załączenie trybu auto. Jest to tryb automatycznej regulacji temperatury i rozdziału powietrza. Wszystkie te funkcje klimatyzacji wyświetlane są na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu.
Dodane przez Arkaszka dnia marzec 10 2012 19:04:04
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 451 Czytań Drukuj
klimatyzatory
klimatyzatorKLIMATYZATOR ŚCIENNY SPV 12 EH

Klimatyzator zapewnia chłodzenie, ale również utrzymanie komfortowej temperatury i wilgotności powietrza. Posiada zaawansowane układy sterujące, a także coraz prostsza staje się jej obsługa.

Klimatyzatory można stosować przede wszystkim

w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, sklepach, hotelach, restauracjach.

SP 12 EH

Wydajność chłodzenia W 3.500

Wydajność grzewcza W 3.800

Zużycie energii

podczas chłodzenia W 1.220

Zużycie energii podczas ogrzewania W 1.180

Przepływ powietrza m3/h 520/560

Zasilanie V/Hz 220~240/50

Poziom hałasu dB(A) 43/53

Prędkość wentylatora 3

Czynnik chłodzący R 407 C

Zalecana wielkość

pomieszczania m3 80

Zegar h 12

Zakres temperatur °C 18-30

Długość przewodu chłodniczego m 5.0

Waga netto kg 33+11

Wymiary cm 80x27x18

80x54x25

Główne zalety klimatyzatora

SPV 12 EH

klimatyzator posiada jednostkę wewnętrzną wyposażoną w fabrycznie w zamknięte próżniowo przewody miedziane,

klimatyzator posiada opatentowaną złączką sprawia, że szybko go sam zamontujesz nie używając specjalistycznych narzędzi,

możliwość połączenia i rozłączenia do 5 razy bez utraty czynnika chłodniczego - idealne dla wynajmujących mieszkania!

ponad 5m wiązki przewodów sprawia, że można go zainstalować prawie wszędzie,

w komplecie płyta z filmem prowadzącym krok po kroku przez proces montażu,

moc 3,5 kW wystarczająca na około 35 m2 typowego pokoju w mieszkaniu,

klimatyzator posiada pilot nad podczerwień w komplecie

Pozostałe zalety tego urządzenia to:

brak kosztów instalacji,

automatyczna kontrola zadanej temperatury,

funkcja ogrzewania,

sterowanie pilotem na podczerwień,

niska cena i duża niezawodność


Dodane przez Arkaszka dnia grudzień 12 2011 20:48:45
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 463 Czytań Drukuj
rooftopy
rooftopy Większa część jednostek dachowych typu rooftop, to urządzenia wyposażone w skraplacze powietrzne (zespoły powietrze – powietrze), choć są też i producenci, którzy oferują w swoich katalogach urządzenia wyposażone w skraplacze wodne (zespoły woda – powietrze), które mogą być zintegrowane z systemami odzyskiwania energii poprzez tzw. pętlę wodną lub pompy ciepła.
Podstawowym źródłem energii dla rooftopa jest zazwyczaj energia elektryczna, stosowana do uruchomienia chłodzenia poprzez cykl sprężania, jak również do przemieszczania powietrza przewodami i do działania urządzeń pomocniczych, które są tak napędzane.
Istnieją rooftopy, które działają tylko w trybie klimatyzacja, ale są też inne – wykonane z układem pompy ciepła. Te ostatnie pozwalają na pracę zarówno w lecie jak i w zimie. Dodatkowo wielu producentów oferuje wersję urządzenia wyposażone w nagrzewnicę gazową. Tego typu urządzenia zwykło się stosować w strefach o chłodniejszym klimacie, gdzie opcji tej używa się zazwyczaj w celu zastąpienia bądź uzupełnienia działania pompy ciepłą.
W innych przypadkach, jako wspomaganie pompy ciepła, można używać nagrzewnic elektrycznych lub wodnych (jeśli w budynku działa kotłownia).
Dodane przez Arkaszka dnia wrzesień 29 2011 07:56:49
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 485 Czytań Drukuj
klimatyzator SAMSUNG K
klimatyzator SAMSUNG KNowoczesny klimatyzator firmy Samsung to znakomite rozwiązanie chłodzenia i grzania powietrza w pomieszczeniu z zachowaniem eleganckiego wyglądu jednostki wewnętrznej. Model ten określany jest jako INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze! Jeśli więc planujemy wykorzystywanie klimatyzatora przez długi okres czasu, zakup INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania. Klimatyzatory serii K stanowią kolejny krok naprzód do osiągnięcia perfekcji w oczyszczaniu powietrza. Nowy rodzaj filtra Full HD usuwa nawet najmniejsze cząsteczki kurzu oraz alergeny. Dokładny opis zamieszczamy w linkach pod tabelą danych technicznych urządzenia. Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia: system oczyszczania powietrza z filtrem Full HD 90 (zatrzymuje do 90% cząsteczek kurzu), jonizator S-Plasma ion eliminuje większość patogenów obecnych w powietrzu jak np. wolne rodniki, bakterie, wirusy, alergeny, pleśń, roztocza (skuteczność potwierdzona certyfikatem TUV Rheinland Polska), technologia Smart Inverter reguluje płynnie moc sprężarki zależnie od bieżącego pomiaru temperatury, technologia Zero Standby Power ogranicza zużycie energii do 90% - tylko 0,8W w trybie czuwania! funkcja Smart Saver steruje pracą klimatyzatora, aby osiągnąć zadaną temperaturę w najkrótszym czasie jednocześnie nie przechładzając pomieszczenia, funkcja d'light cool odpowiednio dopasowuje temperaturę w pomieszczeniu w zależności od jego wilgotności aby spełnione były warunki idealnego komfortu, funkcja good'sleep gwarantuje najwłaściwszą temperaturę podczas snu, zależnie od jego fazy, szeroki (120 stopni) strumień nawiewanego powietrza, zwiększony zasięg w trybie chłodzenia (aż 13 m), klasa energetyczna A - współczynnik EER/COP aż 5,2! funkcja osuszania, tryb TURBO, atest PZH, timer, kolor panela czarny/fiolet połysk, autorestart (w przypadku zaniku prądu urządzenie włącza się samoczynnie po powrocie napięcia), automatyczna zmiana trybu pracy chłodzenie-grzanie, automatyczne osuszanie wymiennika po zakończonej pracy (zapobiega rozwojowi grzybów), powłoka antykorozyjna jednostki zewnętrznej, automatyczne sterowanie kierunkiem nawiewu góra i dół oraz lewo i prawo, sprężarka rotacyjna, pilot zdalnego sterowania atrakcyjne wzornictwo, cicha praca, modny design, ekologiczny czynnik chłodniczy R410A, wskazany dla alergików! Klimatyzator - dane techniczne: Moc chłodzenia (min/typ/max): 0,99/3,5/4,0 kW Moc grzania (min/typ/max): 0,99/4,0/7,0 kW Pobór prądu podczas chłodzenia (typ): 780 W Pobór prądu podczas grzania (typ): 890 W Poziom ciśnienia akustycznego jedn. wewn. (min-max): 20-41 dB(A) Poziom ciśnienia akustycznego jedn. zewn. (max): 45 dB(A) Przepływ powietrza j. wewn. (max): 606 m3/h Ilość biegów wentylatora nawiewnego j. wewn. 4 Zakres pracy jedn. zewn. (chł/grz): -10-46/-15-24 o C Zasilanie: 220-240 V / 50 Hz Pilot: TAK Wymiary jedn. wewnętrznej (SZERxWYSxGŁ): 880x313x237 mm Wymiary jedn. zewnętrznej (SZERxWYSxGŁ): 790x545x285 mm Waga jedn. wewn./zewn.: 11,5/35,5 kg
Dodane przez Arkaszka dnia sierpień 10 2011 21:34:14
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 475 Czytań Drukuj
URURU SARARA
klimatyzatorPierwsza na świecie klimatyzacja typu split nawilżający i osuszający powietrze bez zewnętrznego źródła wody.
Klimatyzator URURU SARARA INVERTER
jednostka wewnętrzna klimatyzacji FTXR
jednostka zewnętrzna klimatyzacji RXR 42 E


-Funkcja Osuszania
-Fotokatalityczny filtr przeciwzapachowy
-Działanie Antypleśniowe
-Zdalny sterownik
-Programowany zegar (timer)
-Auto-Swing
-Tryb wentylacji
-Auto-restart
-Cicha praca urządzenia
-Energooszczędność
-Tryb Powerful (praca z pełną mocą)
-Komfortowy tryb pracy nocnej
-Chłodzenie - najniższa temperatura zewnetrzna -10°C
-Grzanie - najniższa temperatura zewnętrzna -20°C


Parametry techniczne:

CHARAKTERYSTYKA KLIMATYZATORA :

Pierwszy na świecie klimatyzator typu split nawilżający i osuszający powietrze bez zewnętrznego źródła wody. Aby cieszyć się komfortem przez cały rok, potrzeba czegoś więcej niż tylko kontroli temperatury. Ważna jest również możliwość dostosowania poziomu wilgotności oraz wentylacji pomieszczenia. Ururu Sarara to wyjątkowe połączenie nawilżania, osuszania, wentylacji i oczyszczania powietrza, zapewniające dokładnie taki komfort w pomieszczeniu, jakiego potrzebujemy o każdej porze roku.Klimatyzatory DAIKIN to nowoczesny i ekonomiczny sposób zapewnienia idealnego klimatu w różnego rodzaju pomieszczeniach. Urządzenia tej firmy są łatwe w obsłudze, niezawodne i ciche. Dostępne są w szerokiej gamie eleganckich i nowoczesnych jednostek wewnętrznych, co w parze z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi urządzeń DAIKIN, stawia tą firmę na szczycie branży klimatyzacyjnej.
Nawilżanie Ururu równomiernie ogrzewa całe pomieszczenie.:

Urządzenie łączy w sobie klimatyzator i nawilżacz, co pozwala osiągnąć idealne ogrzewanie. System nawilżania URURU skutecznie wprowadza wodę (450ml/h) niezbędną do nawilżenia w pełni dużego salonu. W przeciwieństwie do standardowych nawilżaczy ta jednostka wewnętrzna nie ma zbiornika wody. Nie ma więc potrzeby doprowadzania źródła wody ani czasochłonnego czyszczenia. Takie rozwiązanie eliminuje również groźbę rozwoju bakterii i mikroorganizmów.
Wilgotność powietrza z zewnątrz dostępna w pomieszczeniu.

System nawilżania Ururu wykorzystuje specjalny mechanizm nawilżający wbudowany w jednostkę zewnętrzną, który pochłania wilgoć zawartą w powietrzu na zewnątrz i przenosi ją do jednostki wewnętrznej. Ponieważ wilgoć z powietrza w pomieszczeniu nie jest pochłaniana, możliwe jest szybkie i skuteczne nawilżanie nawet przy suchym zimowym powietrzu.
Nawilżone powietrze wydaje się cieplejsze.

Suche powietrze odczuwane jest jako chłodniejsze. Dzięki nawilżaniu Ururu przy umiarkowanym poziomie i stosunkowo niskiej temperaturze powietrze sprawia wrażenie cieplejszego.
INVERTER:

INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze! Jeśli więc planujemy wykorzystywanie klimatyzatora przez długi okres czasu, zakup INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania.
Dodane przez Arkaszka dnia lipiec 11 2011 20:35:50
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 421 Czytań Drukuj
Klimatyzator LG LIBERO
Klimatyzator LG LIBEROklimatyzatory LG zapewniają optymalne warunki dla wypoczynku i pracy, dzięki możliwościom kontroli takich parametrów otoczenia jak temperatura, wilgotność czy jakość powietrza. Obsługa klimatyzatorów LG jest łatwa i przyjemna. Natomiast zamiast stosowania sprężarki o stałej prędkości, inwerterowy system wykorzystuje sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowującą ilość czynnika chłodniczego do potrzeb aktualnie panujących w pomieszczeniu celem odpowiedniego jego schłodzenia lub ogrzania. Powoduje to, że klimatyzatory z inwerterem są bardziej ekonomiczne i efektywne w pracy niż tradycyjne, pracują znacznie ciszej i posiadają najbardziej zaawansowane funkcje.

System NEO-Plasma jest wyposażony w 7 filtrów, gdzie powietrze przechodzi 5-etapowy proces oczyszczania. W trakcie tego procesu usuwany jest kurz, pleśń, niemiłe zapachy i dym papierosowy. Klimatyzator zalecany dla alergików, posiada atest PZH.

Więcej informacji na temat klimatyzatorów LG znajdą Państwo w katalogu Producenta na rok 2011. Katalog klimatyzatorów LG 2011.

Charakterystyka produktu:
Większa oszczędność energii (aż do 66%)
Niższy poziom hałasu (19 dB - tryb snu)
Zwiększona maksymalna wydajność chłodnicza i grzewcza
Optymalizacja nawiewu powietrza w trybie chłodzenia i grzania
Sterowanie w poziomie
Sterowanie w pionie (opcja)
Unikalny system oczyszczania powietrza NEO-Plasma (7 filtrów)
Ergonomiczny i funkcjonalny pilot bezprzewodowy
Funkcja Jet Cool
Zdrowe osuszanie
Automatyczne oczyszczanie
Funkcja gorącego startu
Automatyczna zmiana trybu pracy
Funkcja Auto Swing
Antykorozyjne złote lamele
Ekologiczny czynnik chłodniczy R410A
Zastosowanie:
pokoje mieszkalne, hotelowe, salony, domy mieszkalne
pomieszczenia biurowe, gabinety, sale konferencyjne
obiekty użyteczności publicznej i administracji
pomieszczenia techniczne, serwerownie
bary, puby, restauracje, sklepy
Gwarancja producenta: 24 miesiące

Dane techniczne urządzenia:
Model CS09AQ NBO + S09AQU UBO
Wydajność chłodzenie/grzanie [kW] 2,5/3,2
Zasilanie [V/Hz/Ph] 220-240/50/1
Pobór mocy chłodzenie/grzanie [W] 550/700
Prąd pracy chłodzenie/grzanie [A] 2,4/3,1
EER [W/W] 4,55
COP [W/W] 4,57
Przepływ powietrza jed. wew./zew. [m3/min] 12/33
Poziom hałasu jed. wew. (wys./śr./nis./t.snu) [dB(A)] 38/33/23/19
Poziom hałasu jed. zew. [dB(A)]
45
Osuszanie [l/h]
1,1
Wymiary jednostki wew. (SxWxG) [mm] 885x285x210
Wymiary jednostki zew. (SxWxG) [mm] 770x545x288
Masa jednostki wew./zew. [kg] 12/35
Zewnętrzna temperatura pracy chłodzenie/grzanie [oC]
-10~48 / -10(-15)*~24
Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 23 2011 10:56:30
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 429 Czytań Drukuj
wentylator przeciwwybuchowy
wentylator przeciwwybuchowyDane techniczne wentylacji:
Zastosowanie: przemysłowe przeciwwybuchowe
Rodzaj: promieniowy dachowy
Nazwa: WP-8-D/Ex
Wydajność [m³/h]: 2500
Ciśnienie statyczne [Pa]: 2100
Prędkość obrotowa [1/min.]: 3000
Temperatura pracy [°C]: maks. +60
Masa [kg]: 32
Głośność [dB(A)]: 72 od strony wlotu; 77 od strony wylotu (pomiar w odl. 1 m)
Napięcie [V]: 400
Wymiary (wys./śred.) [mm]: 510/985 (wysokość i długość wentylatora z tłumikiem na wylocie)
Średnica otworu wentylacyjnego [mm]: 200
Częstotliwość [Hz]: 50
Moc silnika [kW]: 1,50
Prąd [A]: 3,5
Stopień ochrony: IP 54
Gwarancja: rok
Normy, certyfikaty, aprobaty: Certyfikat CE
Opis:
wentylator dachowy, promieniowy, przeciwwybuchowy o zwiększonym sprężu, z tłumikiem kanałowym na wylocie; przeznaczony do wentylacji ogólnej lub miejscowej w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem; stosowany do współpracy z instalacjami wyciągowymi, do odsysania pyłów suchych, nielepkich i nieżrących, o zapyleniu
Dodane przez Arkaszka dnia czerwiec 03 2011 19:57:44
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 379 Czytań Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
75427 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Holocaust by Wlodi

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie