pompa
Dodane przez Arkaszka dnia Wrzesień 06 2016 20:22:04
Dokładnie, o tym samym pomyślałem - to są właśnie gminne przetargi - zapotrzebowanie na ciepło 7 kW a oni i tak zamontują dwa razy większą..... Ktoś powinien się wziąć na te rozporządzenia - każdy obiekt powinien mieć inwentaryzację - tak jak to robią w PFU na fotowoltaikę. Odchodzi się powoli od masowo instalowanych instalacji o mocy 3 kW, tylko każdy obiekt ma indywidualnie budowa przyłącza kanalizacji projektowany system.....generalnie nie jest istotne gdzie stoi . Chociaż zazwyczaj pompy maja górna temperaturę pracy na poziomie +43 C.
W lecie może być problem jak stanie na słońcu .
zy umiejscowienie jednostki zewnętrznej na stronie słonecznej lub zacienionej ma jakieś znaczenie? W planach mam kotłownie od zacienionej strony, czy to nie obniży sprawności pompy? Pytam ponieważ w słońcu zawsze jest wyższa temperatura niż w cieniu, tylko nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie z uwagi na to, że słonce podgrzewa termometr a temperatura powietrza powinna być taka sama.
Co do tych temperatur - pompa ciepła powinna włączyć grzałkę, gdy jej praca jest nieuzasadniona ekonomicznie, to znaczy mniej efektywna Link niż grzanie grzałką. Dużo zależy właśnie od doboru pompy do obiektu no i od samej pompy.
Rozszerzona zawartość newsa
pompa ciepła to czyste, estetyczne urządzenie, które jak kolega zauważył wygląda jak lodówka.

Może być spokojnie wkomponowana w stylistykę pomieszczenia. Zalezy oczywiście jaką pompe wybierzesz. Może być to jednostka zewnętrzna, może być zewnętrzna i wewnętrzna, lub pompa która znajduje się jedynie wewnątrz.
Najczęściej klienci nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca pod pompę ciepła, w każdym domu znajdzie się dla niej miejsce.
Klienci wyobrażają sobie, że pompa ciepła jest urządzeniem bardzo głośnym, hałaśliwym. Na chwile obecną technologia pomp jest tak zaawansowana, że nie musimy się obawiać, że urządzenie będziemy słyszeć w całym domu.
Dzięki temu że pompę można umiejscowić wszędzie to odpada nam na etapie wykonanie przyłacza wodociągowego Warszawaprojektowania budowanie kotłowni i miejsca składowania opału. A jak z efektywnością i okresem użytkowania takiej pompy? Przyjmiesz sobie srednioroczny COP na 3 i będzie ok.
Jaki jest okres użytkowania auta ? To na takiej samej zasadzie działa.
Tesciu ma auto,które ma na liczniku 316tys.km i 21 lat i nie niemieckie bo to renia 19 i działa dalej i nie pójdzie na złom prędko.sprawdź w wybranym modelu wartość współczynnika COP a jeszcze leszpy jest współczynnik odniesiony do całego roku SPF.
Co do żywotności - pompy są wytrzymałe i długotrwałe jak się o nie odpowiednio dba i się je serwisuje.
Właśnie dlatego zalecałbym przy wyborze firmy sprawdzić jej referencje no i podejście do klienta - warunki gwarancji jak i serwis.
My np mamy serwis 24h - Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku.
Pomieszczenie, w którym montuje się pompę ciepła powinno być czyste, wymalowane oraz wykafelkowane. Miejsce to również powinno mieć dostęp do prądu oraz wody. Bardzo wielu klientów montuje pompy w garażach oraz kotłowniach, zdarza się, że pompa znajduje się również w pralniach.