budowa
Dodane przez Arkaszka dnia Wrzesień 06 2016 20:24:48
Na stronie Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP), a więc starszego brata Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pompa Ciepła (PORT PC), udostępniony został kalkulator hałasu generowanego przez pompy ciepła typu powietrze/woda. Strona jest responsywna, a więc można ją otworzyć na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową. Zawarty na stronie kalkulator pozwala na wybór modelu pompy ciepła spośród 35 zrzeszonych w stowarzyszeniu firm.

Wynikiem wskazania modelu jest wyświetlenie informacji o:
1. mocy akustycznej zgodnie z wymogami ErP (a więc wartość identyczna z etykietą energetyczną)
2. mocy akustycznej maksymalnej
3. mocy akustycznej maksymalnej, podczas gdy aktywna jest funkcja nocnej redukcji Hałasu

Miło nam poinformować, że wszystkie pompy ciepła firmy Viessmann spełniają warunki stawiane nisko- i średniotemperaturowym pompom ciepła.

Na tej samej stronie internetowej, poniżej tabeli z wartościami mocy akustycznej dla wybranej pompy ciepła, zamieszono kalkulator do obliczania ciśnienia akustycznego dla różnych warunków zabudowy pompy ciepła. Obliczone ciśnienie akustyczne odnoszone jest następnie do maksymalnych, dopuszczalnych wartości na granicy działki. Wartości odnoszą się tutaj do przepisów niemieckich, jednak są one zbieżne z polskimi.
Rozszerzona zawartość newsa
Umieszczenie źródła ciepła w możliwie centralnym miejscu w budynku wpłynie na lepszy rozpływ czynnika grzewczego w instalacji. Jednakże umieszczenie pompy ciepła w garażu lub kotłowni nie znajdującej się centralnie w budynku jest również dozwolone. W tym przypadku wymagane będzie inne rozmieszczenie wężownic instalacji podłogowej. Praca pompy ciepła jest znacznie bardziej efektywna z wykorzystaniem ogrzewania podłogowego, niż grzejników. Pompa ciepła nie musi być montowana w kotłowni, jak to ma miejsce w przypadku większości kotłów. W tego typu urządzenia nie występuje proces spalania, więc nie jest wymagane dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza ani budowa instalacji odbioru spalin. Pompa ciepła może być usytuowana w kuchni lub łazience w przypadku budynków o mniejszej powierzchni.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie temperatury zasilania instalacji co znacząco wpłynie na optymalizację pracy pompy ciepła. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.